Текст книги "Вороненя"
Автор книги: В. Жиглов
Жанр: Книги для детей: прочее, Детские книги
Возрастные ограничения: +6
сообщить о неприемлемом содержимом
Текущая страница: 1 (всего у книги 1 страниц)
Вороненя
В. I. Жиглов
Переводчик Олена Неплюєва
© В. I. Жиглов, 2017
© Олена Неплюєва, перевод, 2017
ISBN 978-5-4474-5770-9
Создано в интеллектуальной издательской системе Ridero
Гравюра Охара Косон (1878—1945)
Несподівана знахідка
Цей випадок розповіла мені знайома дівчина Еріка, яка проживає в Німеччині. Одного разу вона гуляла в парку, який знаходиться поруч з їх будинком і побачила лежаче на землі пташеня ворони. Вона підійшла до нього і взяла його в руки. Пташеня було дуже ослабленим. Еріка принесла його до себе додому і, незважаючи на протести батьків, вирішила тримати його у себе вдома. Вислухавши доводи дочки, її мама погодилася з нею, і супроводжувала її в поїздці до ветеринарного лікаря, який обстежив пташеня і призначив йому курс загальнозміцнюючого лікування.
Минав час, і незабаром вороненя зміцніло і стало вільно літати по хаті. Воно дуже прив'язалось до своєї господині і подовгу сиділо з нею поруч, коли вона вивчала предмети свого університетського курсу. А коли всі сідали за стіл їсти, то й вороненя теж прилітало на поклик, і займало своє почесне місце на краю столу.
Йому у невелику персональну тарiлку накладали їжу і підставляли з ним поруч. Але перш ніж приступити до трапези, вороненя, угледівши свою чашку з їжею, починало весело переступати з ноги на ногу, розгойдуючись в якомусь ритуальному пташиному танці, немов би дякуючи своїм опікунам за їх турботу і кажучи їм, тим самим: «Ох, як смачно! Ох, як смачно!»
Ворона в польоті. Гравюра Каванабе Кьосай (1831—1889)
Незабаром Еріка навчила його користуватися туалетом і самостійно оправлятися в унітаз, сидячи на його краєчку. Я часто чув, що живуть в будинку собаки і кішки, привчаються користуватися унітазом, але про те, щоб цьому навчили дикого вороненятка, почув вперше.
Якось одного разу вороненя залетіло в одну з кімнат, в якій були розкриті навстіж вікна і полетіло на волю. Еріка дуже переживала через його відсутність і трохи не плакала про свою втрату. А через три дні, налiтавшись на волi вороненя знову повернулося додому!
Радості Еріки не було меж, адже за багато днів його життя у цьому будинку, вона дуже здружилася з вороненям. Очевидно, і вороненя відчувало до неї не меншу прихильність.
Ворона на дереві. Гравюра Каванабе Кьосай (1831—1889)
Коли Еріка лягала спати, то вороненя також знаходилось у кімнаті поблизу її iзголів'я, наче оберігаючи її сон. Рано вранці будила дочку її мама, щоб вона не проспала свої заняття в університеті. Спочатку по коридору лунали мамині кроки, а потім вона відкривала двері в їхню кімнату і голосно говорила: Еріка вставай! І так повторювалось щоранку.
Але одного разу сталося непередбачуване. З коридору почулися мамині кроки і двері ще не відкрилася, як раптом, крізь солодку ранкову дрiмоту, дівчина виразно почула над своєю головою, якийсь зовсім незвичайний, скрипучий, гучний вигук: Еріка вставай!
Вона, трохи переляканою швидко зіскочила зі свого ліжка і широко відкривши від подиву очі побачила сидяче поруч з нею вороненя, яке і виголосило цю вже завчену ним німецькою мовою фразу!
Ось так в їх будинку з'явився голосовий годинник.
Ворона і тростинки на березі потоку. Гравюра Каванабе Кьосай (1831—1889)
Спостерiгаючи, що вороненя дуже прив'язалось до їхнього будинку і нікуди далеко не відлітає, Еріка вирішила брати його на свої прогулянки в парк. На одній з лапок вона зав'язала йому яскравий чер
...
конец ознакомительного фрагмента
Внимание! Это не конец книги.
Если начало книги вам понравилось, то полную версию можно приобрести у нашего партнёра - распространителя легального контента. Поддержите автора!Правообладателям!
Данное произведение размещено по согласованию с ООО "ЛитРес" (20% исходного текста). Если размещение книги нарушает чьи-либо права, то сообщите об этом.Читателям!
Оплатили, но не знаете что делать дальше?