Текст книги "Post Mortem"
Автор книги: Олексій Щуров
Жанр: Русское фэнтези, Фэнтези
Возрастные ограничения: +18
сообщить о неприемлемом содержимом
Текущая страница: 1 (всего у книги 1 страниц)
Post Mortem
Олексій Щуров
© Олексій Щуров, 2017
ISBN 978-5-4485-9075-7
Создано в интеллектуальной издательской системе Ridero
Повільно я приходив до тями, в очах стояла темрява, у вухах – рипіння та скрегіт, немов ножицями проводили по склу. Я люто зненавидів той звук: ще у дитинстві спробував – хрусь! – малий шмат скла відскочив і пробив мені око. Скільки тоді крику і крові було. З того часу кров ненавиджу. Не боюся і водночас ненавиджу усіма фібрами. А зараз, балансуючи між цим на нижнім світом, я відчуваю солоний присмак своєї крові у роті.
Кінцівок не відчуваю, не знаю, чи вони віднялися, чи так здається. Адже не пам’ятаю нічого і не розумію, хто я і де.
Мене щось тримає у вертикальному стані. Поворухнутися не можу.
Тіло зовсім не слухає команд мозку. Здається, що воно існує окремо від нього. Хоча в одному тіло і мозок співіснують. Це грудка м’яса, сповнена болю.
Ледве розплющую єдине око, що залишилося з дитинства. Денне світло ріже зіницю, немов скальпель п’яного хірурга чи краще хірурга-різника. Крізь розбитий ніс ледве потрапляє холодне повітря. Кожний подих – короткий удар чимось гострим по ніздрям.
Намагаюся щось проказати – у роті порожньо. Тільки кров цівчить. З горлянки виривається хрип. Авжеж, мабуть відтяли язика.
Помічаю мотузку, якою я прив’язаний до стовпа у підвалі. Тому не можу поворухнутися. Навіть бажання такого не маю. У голові все ще туман. До кінця не розумію, що сталося, не пам’ятаю подій. Тільки окремі пазли висвітлюються.
***
Таких малих селищ та містечок багато розкидано: тільки й знай, що вичитуй, в якому штаті та окрузі знаходиться те єдине, що потрібно. Скільки я проїздив та згаяв часу на своєму старому Харлеї, щоб зі ста тридцяти п’яти Маунт-Вудів – знайти б того, хто таку назву придумав, та власними руками придушити! – дістатися до того самого у штаті Мен не згадаю, бо не рахував. Для мене згаяний час – втрачені гроші, а справа тут не своя, чуваче. Доручення довбаної адвокатської контори, де стирчу помічником тупого Ройса, одного з юристів. Готую всілякі папірці, хай їм грець. Дістали. Бо жодної реальної справи, а перспектив – та ж кількість. Ну й платня відповідна. Зависаю у вільний час по байк-барах, розважаюсь з чувіхами, останнього разу така прикольна чорна була. Казала, що її моя пов’язка на оці заводить.
Полетів я до цього бісова Маунт-Вуду за наказом: прийшла якась дурня на фірму, що у Маунт-Вуді якісь Юстаси отримали спадщину від далекого родича. Час вступу в наслідування спадку ось-ось сплине, а Юстасів треба шукати, бо кляті повідомлювачи не написали у листі, ані про округ, ані штат. Чому полетів? Обридла ця офісна дурня та однакові дні. Тільки, якщо спочатку ловив кайф на трасах, то далі скрутніше з баблом: ну там перехопити, Харлей накачати, в мотелях потрахатися. Там потроху, тут потроху, а фірма не платить – тільки по завершенню справи. Мудаки!
І жодних Юстасів! Жодних!
Так от, сиджу я в задрипаній забігайлівці в якійсь дупі: ну, розумієте, мале містечко, людей мало, середина дня. За барною стійкою худорлява білявка (з вигляду неповнолітня ще) наливає воду в домашню кавоварку з таким плюскотом, що й мені чути. Пара старих сидить навпроти мене. Лисий дід у картатій сорочці та шортах і кросах на босу ногу, а поруч його жінка – колись, певно, гаряча штучка з перчинкою була, а зараз – товсте одоробло у рожевому. Сміються, життю радіють, пивку з гамбургерами. І тут дід своїй: «Чула про Юстасів з Маунт-Вуду?»
Я ледве тоді з власної шкіри не вискочив, нашорошив вуха, слухаю. А стара йому, каже, не прожувавши шматок гамбургеру: «Вони свою халупу не продають. Там траса буде, з’їхали усі, а вони – ніяк не хочуть. Навіть за гроші. За таку халупу – шалені, а що з них скажених взяти?» Щоб не втратити інфу, підходжу до стійки і дивлюся на білявку. А що, можу запросити поганяти на байку, я хоч куди рейсер. Неголений, волосся брудне, одноокий та ще брутальний у своєму прикиді – чоботи, шкіряна куртка, джинси, ще сигари бракує. А вона дивиться перелякано і не розуміє, що від неї хочу: я ж не зняти її хочу, а спитати, у якому боці той бісів Маунт-Вуд і як знайти тих Юстасів. Вона кліпає очима і не розуміє ані слова. Я повторюю питання: вона тупить.
На моє плече лягла важка рука. Озираюся. Той старий підійшов.
– Не чіпай Тріш, – сказав він. – Вона німа та ще й хвора на голову. Ми тут прості і говоримо, що у думці.
– Гей, Бобе, твоє пиво втікає! – раптом покликала старого жінка. – Програв? Ну так я цей кухоль вижлукчу.
Вона кричить голосніше за радіо, яке транслює довбане кантрі на усю забігайлівку. Тріш Іма Олова – як вам таке прізвисько?
Задовбатися можна! А дід мене тягне до своєї одоробли з порожньою склянкою пива. Пів-пінти знищити за мить – це вміти треба. Так, ще я расист: не люблю чорних, старих особливо. А ця точно мамбо-джамбо!
Ця негритоска вперилися в мене очима, як на ляльку вуду, чи що в них там. Я почав відчувати, як раптом в моє тіло втикають невидимі голки, як показують в сеанси акупунктури – в китайоз жовтих я теж не вірю: знаю кількох – ідеально слизькі гади. А відчуття голок посилювалося, поступово тіло пронизав біль. Ниючий, як зубний. Раптом він зник. Голки теж, бо нігерша відвела від мене важкий погляд.
– Бобе-обе, цій уді-вуді Юстаси-Устаси потрібні, еге ж? – запитала вона старого, який плюхнувся на диван на стіл поруч з нею. Ненавиджу багато чого. Ці довбані римовки теж. Я – людина справи і конкретики, а не всілякої маячні.
– Угу ж, – просурмив Боб, щоб його можна було почути. – А чому ти Тірше, його уді-вуді назвала?
Тірша закрила важкі чорні повіки. Уявіть темну пику в ореолі рідкого білого волосся і посеред неї дві чорні дірки – від такого надзюришь в штані, не те що втечеш.
– Бо я так бачу, – прошепотіла вона Бобові. – Чергове буде уді-вуді, гарне уді-вуді, до бридоти гарне уді-вуді… У мене все. Нехай не їде до Маунт-Вуду. Нехай втікає чимдуж від уді-вуді-петро-лоа. Там нема життя – тільки вони! Нікого живого, тільки вони! Втікай, бо за тобою прийдуть тільки вони!
І ця чорна курка розсміялася. Прямо на моїх очах усі її білі зуби почорніли і випали з рота, немов відмерлі кістки, а з рота полилася кривава піна. А Боб вдавлювався своїм клятий гамбургером, немов нічого не було.
Мене ледве не знудило. А через мить ця чорна курва посміхалася мені – і усі зуби на місці.
– Маунт-Вуд скоро зникне. Там викупили землю великі боси і уряд штату за безцінь. Прокладатимуть магістраль чи щось таке, – відповів Боб, давлячись шматом котлети з кетчупом.
– Я чув, – нетерплячка вибішувала мене, але я стримувався. – Як туди дістатися?
– Ми в бік заправки, вона на північ звідси, а тобі – суто у протилежний напрямок, – чітко проказала Тріш, знову блискуче посміхнувшись. – Я б на твоєму місці до Юстасів не їхала. І знайомства з ними не побажала б. Сам потім зрозумієш, аби пізно не було.
Я дочекався поки пара не поїхала. А шлях на Маунт-Вуд не важко потім було визначити. Прямо на південь. Туди я й понісся на своєму Харлеї.
Місцевість навколо змінювалася кожної години, немов горталися картинки, ну ті, що на заставках, які під час зйомок попси використовують. Спочатку – зелена місцевість. Ліс і все таке. Потім вказівник до Маунт-Вуду, і за дві милі шлях поступово побіг угору – до охайних невеличких будинків, одно– та двоповерхових, для невеликих родин. Увесь час, що я їхав через нього, я не бачив ні душі. Маунт-Вуд був мертвим. Такий собі люб’язний мрець, якого ще не торкнулися тлін і занедбання. Але мені треба було далі – шукати Юстасів.
Марнування мого часу! Я витратив залишок дня на Маунт-Вуд – і нікого. А сонце вже сідало. Містечко тільки здавалось малим. Увійти до кожного будинку… і нікого. Нарешті, заїхав до мерії – одноповерхової споруди, з якої прибрали стяг. Двері були незамкнені, але приміщення не виглядало покинутим. Так будо і з іншими будинками: здавалося, що мешканці ось-ось повернуться.
Чхати! Мені конче бракувало відомостей про цих Юстасів. Де ж їх знайти, як не в мерії?
Двері до мерії були теж відчинені. Варто було тільки повернути ручку – і все, я вже нишпорю по коридорах та кабінетах, вмикаю компи, шарю по теках і файлах. І знову нічого! Одне, правда, помітив: в трьох відомостях про населення Маунт-Вуду один рядок видалено. Одразу після 120 починався 122. Співпадіння? Отже, комусь було вигідно знищити будь-яку інформацію про Юстасів – а це означало: не я один зацікавлений у них, або хтось навмисно спотворив списки. На останок я зайшов до мерського компа – цнотливо чистий. Усі диски відформатовано! До речі, в усіх кабінетах був ідеальний порядок – ані пилинки, ані папірця на підлозі чи у кошику. Таке враження, що у мерії щодня прибирають – і прибирають занадто ретельно. Ненавиджу довбаних перфекціоністів від мопа та мітли!
Сподіваюсь, є старі добрі папери! Без них буде важко. Хоча зараз усе переводять у цифру, сподіваюсь, у меріях малих міст, зберігають оригінали в пильних коморах, що носять наймення архіви.
Як я вже казав, у мерії усе було вилизане до блиску, хоча жодної людини я там так і не побачив. Архів виявився тісною коморою, де на підлогах стояли колони з тек – присипаних пилюкою. На вузьких полицях місця не було: вони усі були забиті. Я перегортав усі теки, здіймаючи хмари пилу, кашляв від задухи і знову робив те саме, поки не знайшов те, чого мені бракувало: рваної картонної теки з вицвілим написом «Юстас Джеймс Роланд». Так, те що потрібно!
Темнішає. Вмикаю запальничку. Адреса – те що потрібно. Південний захід від міста, одна миля. Ферма «Лоа». Кидаю теку на підлогу. Більше нічого не потрібно! Гадаю, до темряви встигну на ферму і віддам заповіт тим Юстасам, хай потім роблять з ним що забажають.
Йду коридором до виходу. Мерія – будова одноповерхова, коридор один. Дідько! Треба з міста вшиватися, бо сонце вже сідає. Ще доведеться благати притулку у Юстасів, або ночувати в одному з будинків міста-привида.
Від мерії вирулюю на головну дорогу – єдину, що біжить у потрібному мені напрямку. І хоча байк несе мене швидше блискавки, місто мені не подобається все більше. Однаково біли будинки змінюють кольори на тьмяні, здаються гнилими зубами, які випали сьогодні з рота нігерши. Не Маунт-Вуд, а Маунт-Тіс!
Ще більш мені не подобалася місцина за містом: мабуть, колись тут був ліс, але опеньки та звалені дерева не додавали полегшення. Місцями поміж велетенських гілок блимали вогниками віконця побутівок, але щось не пригадую навіть людських тіней у них. Тиша, немов на кладовищі. Мертве місто і мертвий ліс.
Я був змушений збавити швидкість і плентатися шляхом, щоб не перечепитися через гілку, або стовбур, які раптово вилізали на шлях. Вже зовсім стемніло, а я був змушений зупинитися. Клята деревина розліглася товстими стовбурами та перегородила Харлею шлях. Вимикнув мотор, взяв торбу з необхідними речами та паперами для Юстасів, і ледве ноги не переламавши, переліз на той бік загороди. За нею буда така ж нелагідна картина. Порубані стовбури, гілки на шляху. Ні, байк там не пройде. Знову ноги ламати і дертися крізь хаос деревини.
Нарешті, після того, як місцину з’їла темрява, я продрався до ферми «Лоа». Що за назва дика? Китайці, чи ті з півдня вудуїсти? А та нігерша щось таке бовкала. До біса белькотіння: не вірю в цю маячню. Запальничку в руки – і уперед.
Від широкого світу ферму відокремлювала висока огорожа. Деревина була з порубаного лісу. Про це свідчили зарубки на стовбурах середнього розміру. Де-інде навіть не обрубали гілля з листям, яке тільки почало всихати.
Я обійшов загорожу чи то стіну, думав про те, які тут живуть злидарі. Нормальний паркан встановити
...
конец ознакомительного фрагмента
Внимание! Это не конец книги.
Если начало книги вам понравилось, то полную версию можно приобрести у нашего партнёра - распространителя легального контента. Поддержите автора!Правообладателям!
Данное произведение размещено по согласованию с ООО "ЛитРес" (20% исходного текста). Если размещение книги нарушает чьи-либо права, то сообщите об этом.Читателям!
Оплатили, но не знаете что делать дальше?